Travel
Termín:
05.10.2024 - 21.10.2024
Cena:
3 290 €

O zájazde:

Našu cestu začneme poznávaním málo navštevovaných častí Peru severne od Limy, plných pamiatok na staré nečakane rozvinuté kultúry v rôznych tipoch prírodných podmienok a pokračovať budeme do Ekvádoru, kde navštívime top svetovú destináciou Galapágy, o ktorých sme videli vela dokumentov už od detsva. Cesta je zameraná na Galapagy, pamiatky UNESCO a na hory najvyššieho tropického horstva sveta. 

1. Deň 

Prílet de Limy, hlavného mesta Peru. Nocľah: Lima

2. Deň 

Pozrieme si historické centrum Limy (UNESCO) a vydáme sa na asi dvojhodinovú cestu do Caral (UNESCO), najstaršieho mesta Ameriky. Jeho pyramídy boli vystavané v tom istom čase, ako egyptské pyramídy. Nocľah: mestečko Chasquitambo.

3. Deň 

Príchod do Callejón de Huaylas, miesta tvoreného medzi bielou a čiernou andskou kordilérou. Návšteva Národného parku Huascarán (UNESCO). Návšteva pamätníka československých horolezcov, ktorí v roku 1970 zomreli pod lavínou keď sa chystali na výstup na horu Huascarán. Najkrajšie fotky šesť tisícoviek v Peru. Hora Huascaran ma 6768 metrovNocľah - mesto Huaraz (3000 m.n.m.)

4. Deň

Návšteva Chavin de Huantar (UNESCO), 3500 rokov staré náboženské mesto. Nocľah: Huaraz.

5. Deň

Presun ďalej našim mikrobusom od hôr k oceánu do mesta Trujillo. Návšteva Sechin, 3000 rokov starého archeologického parku. Trujillo – prehliadka jedného z najkrajších miest Peru. Noc v Trujillo.

 6. Deň

Huanchaco, návšteva pláže plnej „caballitos de totora“ – koníkov z rákosia - plavidiel miestnych rybárov, kde my Peruánci tvrdíme, že sa vymyslel surfing. Prehliadka neďalekého Chan chan - UNESCO, najväčšieho mesta postaveného len z  hliny, návšteva hrobky kultúry mochica  „Dama de Cao“, je to prvá hrobka ženy - panovníčky nájdená v Peru. Nocľah v meste Lambayeque. 

7. Deň

Skoro ráno navštívime suchý les na púšti. V lese sú storočné stromy „algarrobo“, stromy života, ktoré majú korene dlhé až 60 metrov a preto môžu žiť v pušti. Les na púšti je plný života, jeho zákutia, obyvateľov a zvuky nám priblíži zanietený miestny sprievodca.

Seňor de Sipan, po tutanchamonovej hrobke je to druhá najbohatšia neporušená hrobka panovníka na svete. Nájdená bola v roku 1986. Nocľah v Lambayeque.

8. Deň

Presun vlastným mikrobusom pozdĺž púštneho pacifického pobrežia posiateho malými naftovými vežami, do mestečka Mancora, konečne možnosť kúpať sa na pláži, sme stále bližšie k rovníku.  Nocľah v Mancore. 

9. Deň

Presun lehátkovým autobusom do Guayaquil - prístavu a najväčšieho mesta v Ekvádore. Prechod hranice s Ekvádorom. Večerná návšteva mesta. Nocľah v Guayaquil. 

10. - 14. Deň 

Galapágy – 5 dni a 4 noci. Navštívime ostrovy Santa Cruz a Isabella, budeme sa pohybovať okolo rovníka.

1. Deň prílet okolo obeda na Ostrov Baltra, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.

2. Deň skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.

3. Deň celodenný výlet loďou na Tuneles - lávové formácie: Snorchloovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka Pinča modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangrovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.

4. Deň ráno návrat loďou na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangrovníkoch na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.

5. Deň. Presun na letisko a let do hlavného mesta Ekvádoru Quita. Príjemný večer v tipických uličkách Quita blízko hotela.

16. Prehliadka mesta. Návšteva „Stredu (polovice) sveta“. Výlet lanovkou do výšky 4100 metrov a potom prechádzka k sopku Rucu Pichinchu vysokej 4680 metrov (3 hodiny). Dve noci v Quito.

16. Deň

Let z Quito do Európy.

Deň 17.

Príchod do Europy

V cene je letenka do Limy a späť z Quita, letenka z Guayaquilu na Galapagy a naspat do Quita do 1200 €, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava, sprievodca, miestni sprievodcovia. 

V cene nie je: Vstupy, Vstup do Národného Parku Galapagy 120 USD. Jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie, sprepitné hotelovým zamestnancom, šoférom, miestnym sprievodcom a prípadné kovid testy.

Top