Travel
Termín:
18.05.2024 - 31.05.2024
Cena:
2 990 €

O zájazde:

Na tejto ceste navštívime tri najjužnejšie krajiny Južnej Ameriky (navyše sa na jeden deň pôjdeme pozrieť do Brazílie). Tieto krajiny spája skvelý nápoj, grilované mäso a futbal. My spoznáme ich ikonické štadióny, ochutnáme „asados“ (grilovačka) a zoznámime sa s procesom pestovania a výroby Mate.

Veľkým lákadlom tejto cesty je vodopád Iguazu, jeden zo siedmich prírodných divov sveta, ale okrem neho spoznáme 6 miest zapísaných v UNESCO a hlavné mesta troch krajín.

Program:

URUGUAY

1. a 2. deň   (cca 18.5.2024)

Cesta Viedeň/Praha - Montevideo. Večer príchod na ubytovanie. Na druhý deň návšteva mesta Montevideo a jeho najznámejších stavieb ako prezidentský palác, katedrála, „malecón“, bulvár popri rieke Río de la Plata a štadión „El Centenario“, kde sa hral prvý svetový šampionát vo futbale. Prvé asado našej cesty si dame v Mercado del Puerto. Dve noci v Montevideo.

3. deň

Ráno navštívime Atlantídu, malé pobrežné mesto. Ich avantgardný tehlový kostol zo 60-tych rokov minulého storočia bol v roku 2021 zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Po návšteve kostola, pôjdeme do mestečka Colonia de Sacramento (UNESCO), prezrieme si toto najkrajšie mesto v Uruguaji, kde strávime noc.

ARGENTINA

4. deň

Loďou prejdeme riekou Rio de la Plata z Uruguaju do Argentíny. Prideme do Buenos Aires kde spíme.     

5. deň

Návšteva mesta Buenos Aires a jeho najznámejších miest ako prezidentský palác, katedrála, v ktorej kázal pápež František, alebo mestská časť La Boca so štadiónom Boca Junior a k tomu na porovnanie argentínske asado. Noc vo Buenos Aires.

6., 7. a 8. deň.

Ráno voľný program v Buenos Aires a poobede let do mesta Puerto de Iguazu. Vodopády Iguazu patria ku top miestam pre každého cestovateľa, boli vybraté ako jeden zo siedmich prírodných divov sveta a sú zapísané dvakrát v UNESCO, raz argentínska strana a raz brazílska strana. Prvý deň sa zoznámime s mestom a s jeho gastronómiou a navštívime vyhliadku, aby sme videli Brazíliu a Paraguaj. Toto miesto je trojhranica. Druhý deň ráno navštívime argentínsku časť vodopádov, najprv vlakom a potom pešo. Budeme len niekoľko metrov od prúdov vody, všade nás budú sprevádzať nosále a ďalšie zvieratá. Pre väčších dobrodruhov je možnosť plavby po rieke priamo pod jeden z prúdov vodopádu, bude to poriadna sprcha, kde nezostane suché ani spodné prádlo (približne 50 eur). Tretí deň pôjdeme do Brazílie a navštívime priehradu Itaipú. Donedávna tu bola najväčšia vodná elektráreň na svete, v súčasnosti je na druhom mieste, ale stále vyrába väčšinu elektrickej energie, ktorú používa Paraguaj a asi štvrtinu energie ktorú používa Brazília. Neskôr sa pozrieme na vodopády z brazílskej strany. Z brazílskej strany budeme mať panoramatický vyhľad na vodopády a pre tých ktorým to nebude stačiť, bude možnosť letieť vrtuľníkom nad vodopádmi (približne 80 eur). Tri noci v Puerto de Iguazú.     

9. a 10. deň.

Naša cesta pokračuje návštevami „Misiones“. Jezuiti postavili uzavreté mestá, aby evanjelizovali indiánov guaraní. Dlhé roky sa im to darilo, ale boli vykázaní z Ameriky a indiáni bez ich ochrany padli do otroctva Španielom a Portugalcom. Prvý deň navštívime misiones na argentínskej strane a poobede prejdeme do Paraguaju. Druhý deň navštívime misiones na paraguajskej strane. Poobede spoznáme proces pestovania a výroby čaju Mate. Dve noci spíme v hoteli ktorý patrí najväčšej poľnohospodárskej firme, ktorá vyrába mate v Paraguaji.

11. a 12. deň.

Presunieme sa do Asunción, hlavného mesta Paraguaju, cestou uvidíme najkrajší barokový kostol krajiny a budeme obedovať v ranči, kde vyskúšame pre zmenu paraguajské asado. Večer príchod do Asunción. Druhý deň návšteva hlavného miesta a jeho ikonických miest ako prezidentsky palác, hlavná pošta, katedrála a záliv Asunción. Dve noci v Asunción.  

13. a 14. deň.

Doobeda voľný program a poobede odlet, na druhý deň prílet do Európy plní zážitkov.

Cena zájazdu: 2990 eur  / osoba

V cene je: letenka do Montevideo a naspäť z Asunción do 1300 eur. Jeden vnútroštátny let v Argentíne. Ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami. Presuny na letiská a z letísk v každom meste Južnej Ameriky. Všetky výlety (okrem fakultatívnych). Plavba po rieke Paraguaj. Sprievodca počas celej cesty a miestny sprievodcovia.

V cene nie je:

Vstupy, fakultatívne výlety, jedlo okrem raňajok a cestovné poistenie. Sprepitné pre hotelový personál, sprievodcov na fakultatívnych výletoch a šoférov.

Príplatok za jednoposteľovú izbu je 300 eur.

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top