Travel
Termín:
03.03.2024 - 18.03.2024
Cena:
3 090 €

O zájazde:

Na našej ceste navštívime štyri krajiny, v ktorých prekvitala mayská civilizácia. V tejto časti sveta sú jedinečné mayské pamiatky, ale cesta nebude len o nich. Počas cesty budeme šnorchlovať pri druhom najväčšom koralovom útese na svete, môžeme plávať v jaskyni aby sme sa dostali ku mayským pozostatkom, plaviť sa po jednom z najkrajších jazier sveta obklopenom sopkami a množstvom malých mayských dedín, plaviť sa kaňonom, aby sme navštívili garifunské mesto Livingston. Vystúpime na sopku, ubytujeme sa v Antigue, najkrajšom meste v Strednej Amerike. Počas cesty uvidíme šesť pamiatok Unesco v štyroch krajinách.

Program:

MEXIKO

1. Deň   (cca 3.3.2024)

Cesta do mesta Cancun v Mexickom Karibiku. Noc v meste Playa del Carmen.

2.  deň

Návšteva Tulúm (UNESCO) – jedinej mayskej pamiatky pri mori. Tulum bol prístav postavený tak, aby k nemu lode našli prechod cez koralový útes. Navštívime jedno z mnohých cenote - otvorenú jaskyňu, ktorá slúžila Mayom ako zásobník vody aj ako ceremoniálne miesto, dnes sa v nich ľudia kúpavajú ako v prírodnom kúpalisku. Noc v Playa del Carmen.

3. deň

Bacalar, skrytý poklad Mexika. Jazero pri dedine rovnakého mena je dlhé 42 km. Jazero je tvorené siedmymi cenotes a mení farbu podľa hĺbky vody a miesta dopadu slnka. Budeme sa po ňom plaviť aj sa v ňom kúpať. Cez jazero sa v minulosti plavili piráti, aby napádali mestá vo vnútrozemí. Poobede návštívime proti pirátskej pevnosti. Noc v Bacalar.

BELIZE

4. a 5. Deň

Skoro ráno presun do Belize. Je to jediná krajina strednej Ameriky, kde je oficiálnym jazykom angličtina. V meste sa nalodíme a pocestujeme na ostrov Caye Caulker. Dve noci spíme tu v Karibiku. Druhý deň sa okrem kúpania budeme plaviť a šnorchlovať popri druhom najväčšom koralovom útese sveta (UNESCO). Dve noci v Caye Caulker.

6. deň a 7. deň

Presun loďou naspäť na kontinent do mesta Belize a presun mikrobusom do mesta San Ignacio v srdci mayskej oblasti. Návšteva mayskej pamiatky Xunantunich. Druhy deň voľno, s ponukou troch fakultatívnych výletov. Cena každého výletu je približne 80 USD. Dve noci v meste San Ignacio

  1. Návšteva mayského podsvetia v jaskyni Achtum Tunichil Muknal. Je to celodenná návšteva s malým trekingom po pralese, brodením sa v rieke, plávaním v jaskyni a lezením do jednej jej veľkej siene. Tú používali Mayovia pri obradoch a doteraz sú tam pôvodné kostry a keramika.
  2. Plavba na člne po mayskej jaskyni hlboko v pralese.
  3. Návšteva najväčšej mayskej pamiatky Belize – Caracol.

GUATEMALA

8. Deň.

Ranný odchod do Guatemaly, prechod cez hranice a návšteva Tikal (UNESCO), jednej z najväčších a najkrajších mayských pamiatok. Tikal je často medzi Top 10 najkrajšími pamiatkami sveta podľa rôznych cestovateľských portálov. Noc v meste Flores.

9. deň

Ráno presun do mesta Rio Dulce, kde sa ubytujeme a nalodíme, aby sme videli garifunské mesto Livingston. Garifuni sú etnikum, ktoré vzniklo miešaním karibských indiánov s africkými otrokmi, ktorí ušli svojim otrokárom. Majú farebnú kultúru a známu kuchyňu. Plavba po rieke ku guatemalskému Karibiku je sama o sebe zážitkom. Noc v mestečku Rio Grande.

10. deň

Návšteva Quirigua (UNESCO), druhej mayskej pamiatky, kde sú najväčšie stĺpy Mayov. Noc v meste Esquipulas.

HONDURAS

11. deň

Dnes ideme na návštevu do Hondurasu. Prejdeme cez hranice a ideme si pozrieť tunajšiu najdôležitejšiu mayskú pamiatku Copan (UNESCO). Mayovia každé určité obdobie prekryli svoje pyramídy a postavili nové. V Copan uvidíme ako vyzerá prekrytá pyramída. Noc v Esquipulas.

GUATEMALA

12., 13. a 14. deň

Cesta do hlavného mesta Guatemala a jeho prehliadka. Večer príchod do najkrajšieho mesta Strednej Ameriky: Antigua (UNESCO). Pôvodne bola hlavným mestom Guatemaly, no kvôli sopečnej činnosti a zemetraseniam bolo neskôr postavené terajšie hlavné mesto.

Na druhy deň prehliadka mesta Antigua a poobede výstup na sopku (trojhodinový treking). Ak bude sopka aktívna, počkáme na západ slnka, aby sme videli prírodný ohňostroj.

Na tretí deň navštívime jazero Atitlan, srdce mayskej kultúry v súčasnosti. Malé mayské dediny na brehu jazera, obrovské sopky okolo.

Tri noci v Antigua.

15. deň a 16.deň

Cesta z Guatemaly a príchod do Európy na druhý deň.

Cena zájazdu: 3090 eur / osoba

V cene je: letenka do Mexika a späť z Guatemaly do 1200 eur, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava vlastným mikrobusom, plavby loďou podľa programu, sprievodca, miestni sprievodcovia.

V cene nie je: vstup do pamiatok, jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie, prepitné pre hotelový personál, sprievodcov na fakultatívnych výletoch a šoférov.

Príplatok za jednoposteľovú izbu je 400 eur.

 

 

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top