Travel
Termín:
01.06.2024 - 15.06.2024
Cena:
2 990 €

O zájazde:

Brazília je piatou najväčšou krajinou sveta. Má osem a pol milióna štvorcových kilometrov, čo znamená, že je väčšia ako celá Európa bez Ruska. Pri tejto veľkosti ju nie je možné spoznať celú počas jednej cesty, ale myslíme si, že náš výber Vás poteší. Počas našej cesty navštívime najdôležitejšie mestá modernej Brazílie, uvidíme jeden z najkrajších národných parkov a spoznáme mestá brazílskej koloniálnej kráľovskej cesty.

1. deň

Prílet do mesta Brazília. Transfer do hotela. Nocľah v meste Brazília. 

2. deň

Prehliadka mesta Brazília (UNESCO). Nové hlavné mesto Brazílie bolo postavené od základov za 41 mesiacov medzi rokmi 1954 a 1960. Iniciátorom výstavby bol prezident Juscelino Kubitchek, ktorý mal české korene. Hlavným architektom bol Oscar Niemayer, najznámejší brazílsky architekt. Naša cesta po Brazílii začína oceňovanou modernou architektúrou. Nocľah v meste Brazília.

3. deň a 4. deň

Cieľom našej cesty je taktiež spoznať úžasnú brazílsku prírodu. Hneď na začiatku navštívime Národný park Chapada dos Veadeiros (UNESCO). V národnom parku sa vyberieme na turistiku po oblasti plnej stolových hôr, kde budeme obdivovať miestne vodopády. Nocľah: dve noci v Chapada dos Veadeiros.

5.  deň

Poletíme do mesta Belo Horizonte, hlavného mesta baníckeho štátu Minas Gerais. Belo Horizonte je známe ako Brazílske mesto s najväčším počtom barov. V časti mesta Pampulha (UNESCO) sú tiež krásne stavby od Oscara Niemayera, ktoré navštívime. Nocľah v Belo Horizonte.

6. deň

Ďalším z miest, ktoré navštívime je Ouro Preto (UNESCO) - mesto zlata a jedno z miest kráľovskej cesty. Nocľah v Ouro Preto.

7. deň

Ráno opustíme Minas Gerais a vstúpime do štátu Rio de Janeiro. Prvé z miest, ktoré navštívime je Petropolis. Mesto bolo založené cisárom Petrom II., podľa ktorého dostalo aj meno. Je známe ako imperiálne mesto. Pre príjemné podnebie sa sem cisár na každé leto sťahoval. Nocľah v Petropolis.

8. a 9. deň

Rio de Janeiro je jedno z najznámejších miest na svete, mesto futbalu a samby. Prvý deň spoznáme najnavštevovanejšie časti mesta: sochu Krista, cukrovú homoľu, štadión Maracana a „Sambódromo“, miesto, kde sa konajú karnevaly. Druhý deň máte voľno, môžete sa okúpať na svetoznámych plážach ako Ipanema a Copacabana, alebo navštíviť svetoznáme múzea ako „Museo da amanha“.  Nocľah 2x v Rio de Janeiro.

10. a 11. deň

Ráno navštívime Sito Roberto Burle Marx (UNESCO) na okraji Ria. Prehliadneme si dom a botanickú záhradu od svetoznámeho záhradného architekta a umelca, ktorý navrhol okrem iného parky v meste Brazília. Poobede sa presunieme do posledného mesta kráľovskej cesty, do mestečka Paraty (UNESCO), kde budeme mať prehliadku. Na druhý deň nás čaká plavba po ostrovoch v okolí Paraty. Nocľah 2x v Paraty.

12 a 13. deň

Príchod do najväčšieho mesta južnej Ameriky: Sao Paulo. Večer sa poprechádzame svetoznámou ulicou Paulista. Druhý deň strávime prehliadkou mesta: Beco de Batman, katedrála, múzeum umenia a ďalšie miesta. Nocľah 2x Sao Paulo.

14. deň

Let do Európy

15. deň

Príchod do Európy

Cena zájazdu: 2990 eur / osoba.

V cene je: letenka do mesta Brazilie a späť z Sao Paulo do 1200 eur, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava vlastným mikrobusom okrem cesty Paraty do Sao Paulo – tá je linkovým, plavby loďou podľa programu, sprievodca, miestni sprievodcovia.

Príplatok za jednoposteľovú izbu je 400 eur.

V cene nie je: vstup do pamiatok, jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie, sprepitné pre hotelový personál, sprievodcov na fakultatívnych výletoch a šoférov.

 

Top