Travel
Termín:
14.04.2024 - 01.05.2024
Cena:
2 840 €

O zájazde:

Peru – Bolívia jar 2024

Pozývame vás na dobrodružnú cestu do Peru a Bolívie. Na začiatku budeme cestovať vlastným mikrobusom (len pre našu skupinu), ale budeme tiež cestovať vlakom (do Machu Picchu), lietadlom (z Cusca do Limy) a loďami (za tučniakmi a uškatcami v Paracas a po ostrovoch v Pune). Cestujeme počas dňa, aby sme mohli vidieť čo najviac z krajiny.

1. a 2. deň

Odlet z Viedne - prílet do LIMY hlavného mesta Peru. Transfer do Hotela. Nocľah v meste Lima. Ráno Lima, Prehliadka mesta, Stará Lima (UNESCO). Návšteva kostola San Francisco (UNESCO).  Obed v centre Limy.

Odjazd mikrobusom z Limy smerom na Juh. Pachacamac – Archeologické nálezisko, pútnické miesto pred inkských a inkských kultúr, peruánske pyramídy. Nocľah v Paracas – dedine na pobreží.

3.  deň  

Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy (tulene, uškatce). Poobede návšteva Oázy „Huacachina“ pri meste Ica. Večer príchod do mesta Nazca. Predtým zastávka na vyhliadku (Mirador), kde je možnosť prvýkrát pozorovať záhadné línie a obrazce Nazca. Nocľah v meste Nazca.

4. deň

NAZCA (UNESCO), jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky - záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Fakultatívny let malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Návšteva pred inkského pohrebiska Chauchillas, kde uvidíte múmie priamo na mieste, kde boli nájdené. Poobede presun do mesta Arequipa (UNESCO) - túto cestu absolvujeme miestnym pohodlným diaľkovým spojom. Arequipa (2400 m nad morom).

 5. deň

 Arequipa – doobeda prehliadka mesta. Potom presun do dediny Chivay. Cestou pozorovanie stád divých lám a prechod najvyšším bodom nášho putovania 4910 m n. m. – vyhliadka „Mirador de los Volcanes“. Možno nám výšku pomôže prekonať pár lístkov rastliny coca, ktoré dostaneme od miestnych obyvateľov. Noc v dedine Chivay.

6. deň

Druhý deň ráno Caňon del Colca - najväčší kaňon na svete, hlbší ako Gran Canyon, pozorovanie kondorov. Cesta do mesta Puno. Večer prehliadka mesta. Nocľah v meste Puno.

7. deň

Jazero TITICACA. Celodenný Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z trstiny Los Uros a na ostrov Taquile, na ktorých na ktorých žijú komunity miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Nocľah v Pune.

BOLIVIA

8. deň

Pozdĺž jazera Titikaka k ruinám Tiahunaco (UNESCO), to už v Bolívii, cesta do mesta La Paz. Nocľah v La Paz.

9. deň

Voľný deň, kedy je možnosť využiť ponuku fakultatívnych výletov – „Cesta smrti“ – na bicykli,  alebo výstup 300 m na horu Chalcantaya vysokú 5421 m n.m., alebo obrad so Šamanom nad La Paz, či prehliadka mesta na lanovkách. Nocľah v La Paz.

10. deň

Prehliadka mesta La Paz s miestnym sprievodcom, Valle de la Luna (mesačná krajina), návrat do Peru. Nocľah v meste Puno.

PERU

11. deň

Prehliadka pohrebiska Sillustani blízko Puna, presun cez pohorie Ánd do mesta Cusco (UNESCO), cestou návšteva chrámu boha Wirakocha v Raqchi  – Večer prehliadka mesta, nocľah v meste Cuzco.

12. deň

Voľno v Cuscu. Kúpime si oblastný turistický lístok, ktorý zahŕňa vstup do rôznych pamiatok a múzeí, skutočne si bude čo pozerať. Fakultatívny 10-hodinový výlet na horu Vinicunku (dúhová hora). 

13. deň

Posvätné údolie Inkov. Návšteva pôvodnej inkskej dediny Chinchero. Návšteva Moray (Inkská univerzita), návšteva inkských soľných baní. (aj pri týchto návštevách nám poslúži miestny turistický lístok) Večer cesta vlakom a nocľah v dedinke Machu Picchu Pueblo.

14. deň

MACHU PICCHU (UNESCO), pred španielskymi dobyvateľmi utajované mesto Inkov. Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Wuayna Picchu v pozadí (fakultatívny výlet na horu Wuayna Picchu). Vstávame skoro ráno, aby sme boli medzi prvými. Poobede vlak do Ollantaytambo a autobus do Cusca. Nocľah v Cuscu.

15. deň

CUSCO – 4 pamiatky - bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Pevnosť Pucapucara – a stále nám bude slúžiť miestny lístok. Popoludní let do Limy. Nocľah v Lime.

16. deň

Moderná Lima, nákup suvenírov a cesta do Európy.

17. deň

Príchod do Európy, plní zážitkov.

Cena zájazdu: 2840 eur / osoba –   Minimálny počet účastníkov 8.

Príplatok za jednoposteľovú izbu 350 €.

V cene je: kompletná letenka do Limy a späť s podpalubnou batožinou (do sumy 1200 €), prípadný rozdiel v cene letenky nad túto sumu uhradí klient, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava po Peru (vlastným mikrobusom + jeden dlhý presun diaľkovým autobusom + vlak do dedinky Machu Picchu Pueblo a miestny let Cusco – Lima), plavba po mori na ostrovy Ballestas, plavba po jazere Titicaca,  sprievodca, miestni sprievodcovia, 1x vstup do areálu Machu Picchu.

V cene nie je: ostatné vstupy a turistický lístok „CUSCO“ spolu 120 €,  jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie, prepitné v hoteloch, pre miestnych sprievodcov a pre šoféra

a Fakultatívne aktivity:

Prelet nad obrazmi Nasca (110 USD), 3 hodinový výstup na horu Wayna Picchu (55 €), fakultatívny výlet na dúhovú horu 10h (50 USD) s privátnou dopravou, Cesta smrti na Bicykli Yungas 10h (100 USD), výstup na horu Chalcantaya 4 h pri La Paz (50 USD), šamanský obrad v La Paz (30 USD).

 

Top