Travel
Termín:
08.02.2024 - 24.02.2024
Cena:
4 490 €

O zájazde:

Patagónia a Rapa Nui 2024

Aby táto cesta bola jednou z najzaujímavejších destinácií sveta, spojili sme ju s cestou na Veľkonočný ostrov. Navštívime Patagóniu a Ohňovú zem. Ako veľké plus môžete počítať s Argentínskym steakhousom. Argentínčania si myslia, že normálna porcia mäsa na večeru je pol kila a to sme ešte nerozprávali o čilských a argentínskych vínach. Počas cesty uvidíme tri pamiatky UNESCO v dvoch krajinách. Budeme lietať medzi juhoamerickými mestami, aj sa plaviť Magalhaesovym prielivom. Bude nám zima a prefúkne nás silný vietor pri Torres del Paine, ale tiež sa okúpeme na ikonickej pláži Anakena. To bude nezabudnuteľné.

Program:

1. 2. a  3. deň   (cca od 8.2.2024)

Cesta Viedeň - Buenos Aires. Prídeme na druhý deň. Návšteva Buenos Aires a jeho najznámejších miest ako prezidentský palác, katedrála, v ktorej kázal pápež František, alebo mestská časť La Boca so štadiónom Boca Junior a k tomu prvé argentínske asado (grilovačka). Dve noci vo Buenos Aires.

 

4. a 5. deň

Ráno ešte pozrieme Buenos Aires a potom letíme do El Calafate. Večer vyskúšame špecialitu Patagónie: niekoľko hodín pečené jahňa alebo „all you can eat steaky“ v reštaurácii pre domácich. Na druhý deň uvidíme svetoznámy ľadovec Perito Moreno (UNESCO), ktorý sa každý deň posúva o 2 metre a aby ste naň mali najlepší vyhlaď, budeme sa plaviť v jeho blízkosti. Pripravte sa na rachot pri padaní obrovských kusov ľadu.   

6. a 7. deň

Rozlúčime sa s Argentínou ale nie s Patagóniou. Presunieme sa cez Andy na zapadnú stranu. Prídeme do mestečka Puerto Natales, kde začíname spoznávať Čile. Večer si sadneme do reštaurácie a dáme svoj prvý Carmenere (pôvodné Francúzke červené víno znovu objavené v Čile). Druhý deň sa pôjdeme pozrieť do najznámejšieho národného parku Čile: Torres del Paine. Budeme robiť nenáročné prechádzky po parku na vyhliadky a ku vodopádom. Park je známy tým, že počas jedného dňa tu dokážete zažiť všetky ročné obdobia a môžete pocítiť vietor so silou 120 km/h. Alebo fakultatívne môžete ísť na najkrajšiu túru Latinskej Ameriky, celodenný trek ku masívu veží Torres del Paine. Osemhodinový trek k trom žulovým vežiam, ktoré sú vysoké dva kilometre. (50 eur).

Dve noci v Puerto Natales.

8. a 9. deň.

Presunieme sa do Punta Arenas, hlavného mesta čílskej Patagónie. Návšteva mesta, v ktorom bola početná chorvátska komunita a kde žil slovenský spisovateľ Martin Kukučín. Druhý deň máme celodenný výlet po Ohňovej zemi. Dvakrát budeme prechádzať trajektom po Magalhaesovom prielive. Zastavíme sa pri historických stavbách a budeme sa kochať touto nehostinnou prírodou. Uvidíme pštrosy ňandu a lamy Guanako. Navštívime vzácnu kolóniu tučniakov, ktorí sa usadili v Ohňovej zemi.  Dve noci v Punta Arenas.

10. deň.

Letíme do Santiago, hlavného mesta Čile. Návšteva mesta. Uvidíme známy palác „La moneda“, ktorý dal bombardovať Pinochet. 

11. až 13. deň – Rapa Nui (UNESCO) – Veľkonočný ostrov.

Veľkonočný ostrov je jedným z najzaujímavejších miest sveta. Je tu cítiť obrovskú energiu takmer zmiznutej kultúry. Menej ako 5000 Rapa Nui - obyvateľov Veľkonočného ostrova bojuje aby nezanikli oni sami, ani ich kultúra  a chránili odkaz svojich predkov. Rapa Nui veria, že v obrovských sochách Mohai sa uchovajú duše ich predkov.

  1. Ráno letíme viac ako päť hodín zo Santiago de Čile. Ubytujeme sa, pôjdeme na obed a ideme oddychovať na jednu z najznámejších pláží sveta: Anakena. Jediná pláž, kde Vás pri kúpaní strážia Mohai.

       2. Celodenný výlet po ostrove na najdôležitejšie pamiatky Rapa Nui.

     3. Rapa Nui treba spoznať aj individuálne, každý si vyberie niečo iné. Niekto bude chcieť meditovať, niekto si vyberie bicykel, niekto sa taxíkom presunie na pláž alebo môžete ísť na celodenné túry po ostrove. Celý deň je Váš. Môžete si prenajať auto, bicykel, trojkolku, motorku, atď. Ostrov je maličký, meria len 25 km v najdlhšej časti a jazdí sa tu veľmi pomaly, aby ste nezranili prechádzajúce sa kone alebo kravy (nehovorím o neudržiavaných cestách). Budete mať vstupenku, ktorá platí do všetkých pamiatok (na dve najdôležitejšie sa nemôžete vrátiť).

   4. Štvrtý deň sa vrátime do Santiaga.       

14. a 15. deň. Večer prílet do Santiaga, na druhý deň celodenný výlet do Valapariaso (UNESCO), najväčšieho prístavu v Čile, neskôr navštívime Viňa del Mar, najkrajšie letovisko v Čile a v latinskej Amerike známe tým, že sa tu koná najväčší hudobný festival latinskej Ameriky. Dve noci v Santiago de Čile.

1ž. a 17. deň - letíme naspať do Európy. Prílet do Európy plní zážitkov.

V cene je:

Letenka do Buenos Aires a naspäť zo Santiago de Čile s podpalubnou batožinou 15 kg. Let na Veľkonočný ostrov a naspať do Santiaga. Vnútroštátny let v Argentíne a jeden vnútroštátny let v Čile. Presuny na letiská a z letísk v každom meste Južnej Ameriky. Všetky výlety (okrem fakultatívnych). Plavba po jazere Argentino pri ľadovci Perito Moreno. Presuny linkovými autobusmi a vlastným mikrobusom.

Ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami.

Sprievodca počas celej cesty a miestni sprievodcovia.

V cene nie je:

Jedlo okrem raňajok, vstupy do národných parkov (Velkonočný ostrov - Rapa Nui 80 USD, ostatné vstupy spolu 120 USD), cestovné poistenie, STORNO poistenie, prepitné pre miestnych sprievodcov a šoférov, ostatné, čo nie je uvedené v programe.  

Príplatok za jednoposteľovú izbu je 450 eur.

 

Top