Travel
Termín:
03.03.2024 - 18.03.2024
Cena:
3 090 €

O zájazde:

Na našej ceste navštívime štyri krajiny, v ktorých prekvitala mayská civilizácia. V tejto časti sveta sú jedinečné mayské pamiatky, ale cesta nebude len o nich. Počas cesty budeme šnorchlovať pri druhom najväčšom koralovom útese na svete, môžeme plávať v jaskyni aby sme sa dostali ku mayským pozostatkom, plaviť sa po jednom z najkrajších jazier sveta obklopenom sopkami a množstvom malých mayských dedín, plaviť sa kaňonom, aby sme navštívili garifunské mesto Livingston. Vystúpime na sopku, ubytujeme sa v Antigue, najkrajšom meste v Strednej Amerike. Počas cesty uvidíme šesť pamiatok Unesco v štyroch krajinách.

Program:

MEXIKO

1. Deň   (cca 3.3.2024)

Cesta do mesta Cancun v Mexickom Karibiku. Noc v meste Playa del Carmen.

2.  deň

Návšteva Tulúm (UNESCO) – jedinej mayskej pamiatky pri mori. Tulum bol prístav postavený tak, aby k nemu lode našli prechod cez koralový útes. Navštívime jedno z mnohých cenote - otvorenú jaskyňu, ktorá slúžila Mayom ako zásobník vody aj ako ceremoniálne miesto, dnes sa v nich ľudia kúpavajú ako v prírodnom kúpalisku. Noc v Playa del Carmen.

3. deň

Bacalar, skrytý poklad Mexika. Jazero pri dedine rovnakého mena je dlhé 42 km. Jazero je tvorené siedmymi cenotes a mení farbu podľa hĺbky vody a miesta dopadu slnka. Budeme sa po ňom plaviť aj sa v ňom kúpať. Cez jazero sa v minulosti plavili piráti, aby napádali mestá vo vnútrozemí. Poobede návštívime proti pirátskej pevnosti. Noc v Bacalar.

BELIZE

4. a 5. Deň

Skoro ráno presun do Belize. Je to jediná krajina strednej Ameriky, kde je oficiálnym jazykom angličtina. V meste sa nalodíme a pocestujeme na ostrov Caye Caulker. Dve noci spíme tu v Karibiku. Druhý deň sa okrem kúpania budeme plaviť a šnorchlovať popri druhom najväčšom koralovom útese sveta (UNESCO). Dve noci v Caye Caulker.

6. deň a 7. deň

Presun loďou naspäť na kontinent do mesta Belize a presun mikrobusom do mesta San Ignacio v srdci mayskej oblasti. Návšteva mayskej pamiatky Xunantunich. Druhy deň voľno, s ponukou troch fakultatívnych výletov. Cena každého výletu je približne 80 USD. Dve noci v meste San Ignacio

  1. Návšteva mayského podsvetia v jaskyni Achtum Tunichil Muknal. Je to celodenná návšteva s malým trekingom po pralese, brodením sa v rieke, plávaním v jaskyni a lezením do jednej jej veľkej siene. Tú používali Mayovia pri obradoch a doteraz sú tam pôvodné kostry a keramika.
  2. Plavba na člne po mayskej jaskyni hlboko v pralese.
  3. Návšteva najväčšej mayskej pamiatky Belize – Caracol.

GUATEMALA

8. Deň.

Ranný odchod do Guatemaly, prechod cez hranice a návšteva Tikal (UNESCO), jednej z najväčších a najkrajších mayských pamiatok. Tikal je často medzi Top 10 najkrajšími pamiatkami sveta podľa rôznych cestovateľských portálov. Noc v meste Flores.

9. deň

Ráno presun do mesta Rio Dulce, kde sa ubytujeme a nalodíme, aby sme videli garifunské mesto Livingston. Garifuni sú etnikum, ktoré vzniklo miešaním karibských indiánov s africkými otrokmi, ktorí ušli svojim otrokárom. Majú farebnú kultúru a známu kuchyňu. Plavba po rieke ku guatemalskému Karibiku je sama o sebe zážitkom. Noc v mestečku Rio Grande.

10. deň

Návšteva Quirigua (UNESCO), druhej mayskej pamiatky, kde sú najväčšie stĺpy Mayov. Noc v meste Esquipulas.

HONDURAS

11. deň

Dnes ideme na návštevu do Hondurasu. Prejdeme cez hranice a ideme si pozrieť tunajšiu najdôležitejšiu mayskú pamiatku Copan (UNESCO). Mayovia každé určité obdobie prekryli svoje pyramídy a postavili nové. V Copan uvidíme ako vyzerá prekrytá pyramída. Noc v Esquipulas.

GUATEMALA

12., 13. a 14. deň

Cesta do hlavného mesta Guatemala a jeho prehliadka. Večer príchod do najkrajšieho mesta Strednej Ameriky: Antigua (UNESCO). Pôvodne bola hlavným mestom Guatemaly, no kvôli sopečnej činnosti a zemetraseniam bolo neskôr postavené terajšie hlavné mesto.

Na druhy deň prehliadka mesta Antigua a poobede výstup na sopku (trojhodinový treking). Ak bude sopka aktívna, počkáme na západ slnka, aby sme videli prírodný ohňostroj.

Na tretí deň navštívime jazero Atitlan, srdce mayskej kultúry v súčasnosti. Malé mayské dediny na brehu jazera, obrovské sopky okolo.

Tri noci v Antigua.

15. deň a 16.deň

Cesta z Guatemaly a príchod do Európy na druhý deň.

Cena zájazdu: 3090 eur / osoba

V cene je: letenka do Mexika a späť z Guatemaly do 1200 eur, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava vlastným mikrobusom, plavby loďou podľa programu, sprievodca, miestni sprievodcovia.

V cene nie je: vstup do pamiatok, jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie, prepitné pre hotelový personál, sprievodcov na fakultatívnych výletoch a šoférov.

Príplatok za jednoposteľovú izbu je 400 eur.

 

 

Top