Travel
Termín:
30.04.2024 - 16.05.2024
Cena:
3 290 €

O zájazde:

Ekvádor a Galapágy

Pripravili sme pre Vás cestu, počas ktorej navštívime všetkých päť pamiatok vyhlásených ako pamiatky UNESCO v Ekvádore. Súčasťou cesty je päť dní na ostrovoch Galapágy s bohatým programom.

Deň 1

Prílet do Guayaquil, najväčšieho mesta v Ekvádore. Transfer do hotela. Nocľah: Guayaquil.

Deň 2

Dopoludnia prehliadka mesta, po promenáde popri rieke Guayas a cesta lanovkou ponad rieku. Neskôr presun vlastným mikrobusom do mesta Cuenca - UNESCO, najkrajšieho mesta Ekvádoru. Nocľah: Cuenca (2539m n. m.).

Deň 3

Deň začíname prehliadkou po meste Cuenca. Následne navštívime archeologický park Ingapirka -  najväčší komplex, ktorý Inkovia postavili v Ekvádore a tiež časť inkskej cesty Qhapac Ňam - UNESCO. Nocľah: Cuenca (2539m n. m.).

Deň 4

Z Cuenca sa presunieme do národného Parku Sangay – UNESCO. Je to miesto v Ekvádore s najväčšou diverzitou a tiež územie medveďa okuliarnatého a tapíra. Neskôr cesta do mesta Riobamba. Nocľah: Riobamba (2750m n. m.).  

Deň 5

Dnes navštívime obidve turistické chaty pod Chimborazo. Prvá je Chata Hermanos Carriel (4850m n. m.). Náš mikrobus nás nechá na parkovisku a odtiaľ budeme kráčať 950 výškových metrov, aby sme pokorili magickú hranicu 5000 m n m a dali si čaj na chate Whymper (5040m n. m.) po tejto fantastickej skúsenosti pôjdeme do mesta Baňos (1840m n. m.). Nocľah v Baňos.

Deň 6

Zaslúžime si deň oddychu. Názov Baňos znamená kúpele, dnes budete mať možnosť sa kúpať v teplých bazénoch, ísť na masáž a iné procedúry do kúpeľov, alebo ísť na turistiku po okolí. Tento deň večer navštívime aj vodopády: Pailón del Diablo. Nocľah v Baňos

Deň 7

Návšteva jazera Qilotoa (3914m n m). Jazero sa vytvorilo v kráteri sopky a je to jedno z najkrajších miest Ekvádoru. Pôjdeme skoro ráno, pôjdeme pomaličky až k vode (približne 45 min), kde strávime nejaký čas a potom naspäť (2 až 3 hodiny), alebo na mulici (približne 1 hodina). Po návšteve jazera pôjdeme do mesta Quito.

Deň 8

Quito bolo prvé mesto zapísané ako pamiatka UNESCO vôbec. Prehliadka mesta, návšteva „Stredu (polovice)  sveta“ a výlet lanovkou do výšky 4100 metrov, kde budeme pozorovať Quito z výšky a budeme mať možnosť sa prechádzať nad 4000 metrov m. Nocľah v Quito.

Deň 9 – 13 - Galapágy – 5 dni a 4 noci.

Navštívime ostrovy Santa Cruz a Isabella, budeme sa pohybovať okolo rovníka.

1. Deň prílet okolo obeda na ostrov Baltra, loďou na ostrov Santa Cruz, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.

2. Deň skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.

3. Deň celodenný výlet loďou na Tuneles, viackrát oceňovaný ako najlepší vylet na Galapagoch, Sú to lávové formácie: snorklovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka sula modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.

4. Deň ráno návrat loďou na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangovníkov na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.

5. Deň. Presun na letisko a let do Guayaquilu kde prestúpime na Lietadlo do Európy

 

Deň 14

Prílet domov.

Cena zájazdu Ekvádor Galapagy: 3290 eur / osoba  –   Minimálny počet účastníkov 8

V cene je: letenka do Ekvádoru do 1200, letenka z Quita na Galapágy a naspäť do Guayaquil, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava, sprievodca, miestni sprievodcovia, vstupy.

V cene nie je:  Jedlo okrem raňajok, vstup do Národného Parku Galapágy 120 USD, cestovné poistenie, prepitné pre miestnych sprievodcov a šoférov, ostatné, čo nie je uvedené v programe.

Príplatok za jednoposteľovú izbu 390 €

 

Top