Travel
Termín:
28.02.2024 - 13.03.2024
Cena:
4 990 €

O zájazde:

Vínna cesta bude tento rok skombinovaná s jednou z najkrajších prírodných pamiatok sveta: Vodopády Iguazu. Počas zájazdu budeme degustovať vína najlepšej kvality z údolí v centrálnej časti Čile a v Argentíne z údolí blízko Mendozy a tento rok ako novinka pribudli vína z oblasti Salta. Kvalitu našich degustácii garantuje pani Beáta Vlnková, prezidentka Asociácie somelierov Slovenskej republiky a Secretary General - Association de la Sommellerie internationale.

Sprievodcovia:

Carlos Sotelo – špecialista na Južnú Ameriku. Narodil sa v Peru a  viac ako 30 rokov býva na Slovensku. Už 15 rokov organizuje cesty do Južnej Ameriky.

Organizačný garant zájazdu, cestovná kancelária Travel.Eslovaquia.sk - Táňa a Carlos Sotelovci.

 

Beáta Vlnková – prezidentka Asociácie somelierov SR, zabezpečuje odbornú vínnu časť programu v spolupráci s Asociáciou somelierov v Čile a Argentíne.

Odborný garant návštev vinárskych regiónov.

 

Program:

1. deň - Letíme z Viedne cez Madrid do Santiago de Chile, hlavného mesta Čile. Prídeme na druhý deň ráno.

Santiago de Chile:

2.  deň  

Návšteva mesta Santiago de Chile. Jedno najmodernejších hlavných miest v Južnej Amerike. Uvidíme známy palác „La Moneda“, ktorý dal bombardovať Pinochet, a historickú aj modernú časť mesta. Noc v Santiago de Čile.

3. a 4. deň  

Dva plné dni máme na spoznávanie štyroch vinárskych regiónov v centrálnej časti Čile. Program upresnime, ale garantujeme, že ochutnáte vína najvyššej kvality. Ďalšie dve noci v Santiago de Čile.  

Mendoza

5. deň  

Doobeda letíme do Argentíny do mesta Mendoza, ktoré je srdcom najdôležitejšieho vinárskeho regiónu Argentíny. Moderné a živé mesto, z ktorého budeme cestovať do vinárstiev na všetky svetové strany. Noc v Mendoze.

6. a 7. deň  

Dva plné dní  budeme rozmaznávať naše chuťové bunky  vínami z Mendozy. Počas týchto dní navštívime vinárstva v regiónoch:  Lujan de Cuyo DOC,  Maipú , Tupungato a Uco Valley. Ďalšie dve noci v Mendoze.

Salta

8. a 9. deň  

Letecky sa presunieme do mesta Salta. Salta je známa v Argentíne ako „Salta la Linda“ alebo „Krásna Salta“. Mesto bolo postavené v roku 1580 na ceste medzi Limou a Buenos Aires, a doteraz nestratilo svoj koloniálny charakter. Salta je najrýchlejšie sa rozvíjajúci vinársky región Argentíny a je mekkou bielej autochtónnej odrody Torrontés. . Dve noci v Salta.

Buenos Aires

10. a 11. deň  

Zo Salta letíme do Buenos Aires, tretieho najväčšieho mesta Južnej Ameriky, s odhadovanou populáciou 15 miliónov obyvateľov. Kozmopolitné, dynamické a lákavé. Určite vám hneď zíde na um skladba z filmu Evita „Don´t cry for me Argentína“. Na večeru pôjdeme do vynikajúcej reštaurácie Mago resto, kde bude našou hostiteľkou Marcela Rienzo, prezidentka argentínskych somelierov. Čakajú nás nezabudnuteľné kombinácie argentínskeho jedla a vína.

Na druhý deň máme na programe celodennú prehliadku mesta vlastným autobusom,  kde si pozrieme najdôležitejšie pamätihodnosti, ktoré nie sú v centre mesta, nevynecháme tradičnú časť La Boca a pri kalichu červeného vína a fantastickom steaku sa započúvame do vábivého argentínskeho tanga. Dve noci v Buenos Aires.

Vodopády Iguazu (Argentína a Brazilia)

12. a 13. a 14. deň  

Ráno let do mesta Puerto de Iguazu. Vodopády Iguazu patria k vysnívaným miestam pre každého cestovateľa. Boli vybraté ako jeden zo siedmych prírodných divov sveta a sú zapísané dvakrát v UNESCO, raz argentínska strana a raz brazílska strana. Prvý deň sa zoznámime s mestom a s jeho gastronómiou a navštívime vyhliadku, aby sme videli Brazíliu a Paraguaj. Toto miesto je trojhranica. Druhý deň ráno navštívime argentínsku časť vodopádov, najprv vlakom a potom pešo. Budeme len niekoľko metrov od prúdov vody, všade nás budú sprevádzať nosále a ďalšie zvieratá. Pre väčších dobrodruhov je možnosť plavby po rieke priamo popod jeden z prúdov vodopádu, bude to poriadna sprcha, kde nezostane suché ani spodné prádlo (približne 40 eur). Tretí deň ráno prejdeme do Brazílie. Pozrieme sa na vodopády z brazílskej strany. Teraz budeme mať panoramatický výhľad na vodopády a pre tých, ktorým to nebude stačiť, môžu letieť vrtuľníkom nad vodopádmi (približne 110 eur). Dve noci v Puerto de Iguazú. Po tomto výlete zbalíme kufre a letíme do Európy.

15. deň  

Návrat domov.

Cena zájazdu: 4990 € za osobu.

 Cena zahŕňa:

 • letenka v ekonomickej triede s podpalubnou batožinou do sumy 1500 € Viedeň - Santiago de Chile - Iguazu - Viedeň do výšky 1500 € (zvyšok hradí účastník, čím skôr letenky objednáme, tým bude cena nižšia a budeme sa snažiť dodržať tento limit)
 • medzinárodná letenka Santiago de Chile -Mendoza
 • 3 vnútroštátne letenky: Mendoza – Salta, Salta - Buenos Aires a Buenos Aires - Iguazu
 • city tours:  Buenos Aires, Santiago de Chile, Mendoza a Salta
 • výlet na vodopády Iguazu na argentínskej a na brazílskej strane
 • všetky presuny mikrobusom do vinárskych regiónov
 • ubytovanie v štvorhviezdičkových hoteloch v dvojposteľových izbách s vlastnou kúpeľnou a raňajkami.
 • presuny na letiská a z letísk v každom meste v Južnej Amerike
 • dvaja sprievodcovia počas celej cesty hovoriaci španielsky a anglicky
 • miestni sprievodcovia
 • prehliadky a riadené degustácie minimálne v 8 vinárstvach
 • poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie
 • študijné materiály Vinárske regióny Argentína a Chile zaslané vopred najneskôr do 30.1. včítane presného itinerára návštev vinárstiev

Cena nezahŕňa:

 • príplatok za jednoposteľovú izbu 600 €
 • doplatok za letenku v ekonomickej triede nad 1500 €
 • príplatok za vyššiu kategóriu letenky
 • obedy a večere
 • vstupy a vodopád Iguazu 30 €
 • fakultatívne show tango v Buenos Aires. 25 €
 • fakultatívny let helikoptérou nad vodopádmi Iguazu 110 €
 • fakultatívna plavba popod vodopády Iguazu rýchlo-loďou (pripravte si plavky) 40 €
 • poistenie storna zájazdu, cestovné poistenie najvyššej kategórie (detaily vysvetlí Táňa) cca 230 €

Maximálny počet účastníkov: 16

Minimálny počet účastníkov: 12

Malé zmeny alebo presuny v programe kvôli letenkám vyhradené.

 

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top