Travel
Termín:
04.10.2020 - 20.10.2020
Cena:
3 090 €

O zájazde:

Táto cesta predstavuje málo navštevované časti Peru a Ekvádor s Top svetovou destináciou Galapágy. Na ceste je veľa zaujímavých miest, a preto jesenná varianta, v októbri, v Peru je zameraná na Chachapoyas, na okraji amazonského pralesa.

 

Deň 1

Prelet de Limy, hlavného mesta Peru. Nocľah: Lima

Deň 2 až 5

Vnútroštátny let do mesta Jaen na severe Peru a presun do mesta Chachapoyas. Návšteva archeologického parku Kuelap, známeho ako Machu Picchu severu. Návšteva sarkofag v Karajia. Na druhý deň trekking k vodopádom Gochta, ktoré merajú 776 metrov. 4X nocľah: Chachapoyas.

Deň 6

Prejdeme od okraja pralesa cez majestátne biele a čierne Andy k pobrežiu Pacifiku do mesta Lamabayeque. 

Deň 7

Skoro ráno navštívime suchý les na púšti. V lese sú storočné stromy „algarrobo“, stromy života, ktoré majú korene dlhé až 60 metrov a preto môžu žiť v púšti. Les na púšti je plný života.

Seňor de Sipan, po Tutanchamonovej hrobke je to druhá najbohatšia neporušená hrobka panovníka na svete. Nájdená bola v roku 1986. Nocľah v Lambayeque.

Deň 8 

Presun do mestečka Mancora, na pláž blízko Ekvádora. Nocľah v Mancore.

Deň 9

Presun lehátkovým autobusom do Guayaquil - prístav a najväčšie mesto v Ekvádore. Večerná návšteva mesta. Nocľah v Guayaquil.

Deň 10 - 14

Galapagy – 5 dni a 4 noci. Navštevujeme ostrovy Santa Cruz a Isabella

1 Deň prílet okolo obeda na Ostrov Baltra, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.

2 Deň skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.

3. Deň celodenný výlet loďou na Tuneles - lávové formácie: Snorchloovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka Pinča modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangrovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.

4. Deň ráno návrat na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangrovníkoch na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.

5. Deň. Presun na letisko a let do hlavného mesta Ekvádoru Quita.Galapagy – 5 dni a 4 noci. Navštevujeme ostrovy San Cristobal a Isabella

Deň 15 a 16

Prílet do Quita – hlavného mesta Ekvádora. Prehliadka mesta. Návšteva „Stredu sveta“. Na druhý deň lanovkou do výšky 4100 metrov a potom trekking na sopku Rucu Pichinchu na 4680 metrov

(3 hodiny). Dve noci v Quito

Deň 17.

Príchod do Europy

Minimálny počet účastníkov 10.

V cene je letenka do Limy a späť z Quita, letenka z Guayaquilu na Galapagy a naspat do Quita, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava , sprievodca, miestni sprievodcovia, všetky vstupy.

V cene nie je: Vstup do Národného Parku Galapagy 100 USD a jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top