Travel
Termín:
03.05.2022 - 19.05.2022
Cena:
2 990 €

O zájazde:

Naša cesta predstavuje málo navštevované časti Peru a Ekvádor s Top svetovou destináciou Galapágy.

Deň 1

Prílet do Limy, hlavného mesta Peru. Nocľah: Lima

Deň 2

Pozrieme si hlavné námestie Limy (UNESCO) a neskôr Caral (UNESCO), najstaršie mesto Ameriky, jeho pyramídy boli vystavané v tom istom čase, ako egyptské pyramídy. Nocľah: Chasquitambo.

Deň 3

Príchod do Callejón de Huaylas, miesta položeného medzi bielou a čiernou andskou kordilérou. Návšteva Národného parku Huascarán (UNESCO). Návšteva pamätníka československých horolezcov, ktorí v roku 1970 zomreli pod lavínou keď sa chystali na výstup na horu Huascarán. Najkrajšie fotky šesť tisísoviek v Peru. Hora Huascaran má 6768 metrovNocľah - mesto Huaraz (3000 m.n.m.)

Deň 4

Návšteva Chavin de Huantar (UNESCO), 3500 rokov staré náboženské mesto. Nocľah: Huaraz.

Deň 5

Presun od hôr k oceánu do mesta Trujillo. Návšteva Sechin, 3000 rokov starého archeologického parku. Huanchaco, mýtická pláž, kde my peruánci tvrdíme, že sa vymyslel surfing. Nocľah v Trujillo.

Deň 6

Trujillo jedno z najkrajších miest Peru, Chan chan (UNESCO), najväčšie mesto postavené len z hliny, návšteva hrobky „Dama de Cao“, prvá hrobka panovníčky nájdená v Peru. Nocľah v meste Lambayeque.

Deň 7

Skoro ráno navštívime suchý les na púšti. V lese sú storočné stromy „algarrobo“, stromy života, ktoré majú korene dlhé až 60 metrov a preto môžu žiť v pušti. Les na púšti je plný života.

Seňor de Sipan, po Tutanchamonovej hrobke je to druhá najbohatšia neporušená hrobka panovníka na svete. Nájdená bola v roku 1986. Nocľah v Lambayeque.

Deň 8

Presun do mestečka Mancora, na pláž blízko Ekvádora.  Nocľah v Mancore.

Deň 9

Presun lehátkovým autobusom do Guayaquil - pristav a najväčšie mesto v Ekvádore. Večerná návšteva mesta. Nocľah v Guayaquil.

Deň 10 - 14

Galapagy – 4 noci a 5 dni. Navštívime ostrovy Santa Cruz a Isabella

1. Deň prílet okolo obeda na Ostrov Baltra, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.

2. Deň skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.

3. Deň celodenný výlet loďou na Tuneles - lávové formácie: Snorchloovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka Pinča modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangrovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.

4. Deň ráno návrat na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangrovníkov na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.

5. Deň. Presun na letisko a let do hlavného mesta Ekvádoru Quita.

Deň 14 a 15

Prílet do Quita – hlavného mesta Ekvádora. Prehliadka mesta. Na druhý deň návšteva „Stredu sveta“ a výlet lanovkou do výšky 4100 metrov a potom prechádzka k sopke Rucu Pichinchu vysokej 4680 metrov. Dve noci v Quito.

Deň 16 - let do Európy

Deň 17 -prílet domov.

V cene je letenka do Limy a späť z Quita, letenka z Guayaquilu na Galapagy a naspat do Quita, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava , sprievodca, miestni sprievodcovia. 

V cene nie je: Vstupy v Peru, Vstup do Národného Parku Galapagy 100 USD, fakultatívne výlety a jedlo okrem raňajok, cestovné a storno poistenie.

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top