Travel
Termín:
04.04.2023 - 20.04.2023
Cena:
2 840 €

O zájazde:

Pozývame Vás na dobrodružnú cestu do Peru a Bolívie. Na začiatku budeme cestovať mikrobusom, ale budeme tiež cestovať vlakom (do Machu Picchu), lietadlom (z Cusca do Limy) a loďami (za tučniakmi a uškatcami v Paracas a po ostrovoch v Pune). Cestu sme navrhli tak, aby sme nerobili dlhé presuny počas jedného dňa. Cestujeme vždy cez deň, aby sme mohli vidieť čo najviac z krajiny.

 

1. Deň

Prílet do LIMY hlavného mesta Peru. Transfer do Hotela. Nocľah v meste Lima. 

2. Deň  

Lima - prehliadka mesta. Stará Lima (UNESCO). Návšteva kostola San Francisco (UNESCO). Obed v centre Limy. Odjazd mikrobusom z Limy smerom na Juh. Pachacamac – Archeologické nálezisko, pútnické miesto predinkských a inkských kultúr, peruánske pyramídy. Nocľah v Paracas – dedine na pobreží Pacifického oceánu.

3. Deň

Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývaných aj malé Galapágy (tulene, uškatce). Poobede návšteva Oázy „Huacachina“ pri meste Ica (možnosť Sandboardovania, alebo jazdy po piesku v špeciálnych autách). Výhliadka (Mirador), kde je možnosť prvýkrát pozorovať záhadné línie a obrazce Nazca. Večer príchod do mesta Nazca, nocľah.

4. Deň

NAZCA (UNESCO), jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky - záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Návšteva predinkského pohrebiska Chauchillas kde uvidíte múmie priamo na mieste, kde boli nájdené. Nočný presun do mesta Arequipa (UNESCO, 2400 m nad morom) luxusným ležadlovým autobusom.

5. Deň

Arequipa - prehliadka mesta a presun cez najvyšší bod na našej ceste 4910 m.n.m, kde prvý krát ochutnáme čaj z lístkov koky, do dediny Chivay. Cestou pozorovanie stád divých lám, nocľah v dedine Chivay,

6. Deň

Skoro ráno výlet do Caňon del Colcadruhého najväčšieho kaňóna na svete - pozorovanie Kondorov. Následne cesta do mesta Puno, večerná prehliadka mesta. Nocľah v meste Puno.

7. Deň

Jazero TITICACA. Celodenný výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros a na ostrov Taquile, na ktorých žíjú komunity miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Nocľah v Pune.

8. Deň

Pozdĺž jazera Titikaka na peruánsko bolívijskú hranicu. V Bolívii navštívime ruiny veľmi významnej zaniknutej kultúry Tiahuanacu (UNESCO), ktorá ovládala široké územie Altiplano - (Náhornej plošiny), ďalej v Bolívii do mesta La Paz. Nocľah v La Paz.

9. Deň

Voľný deň, kedy je možnosť využiť ponuku fakultatívnych výletov – „Cesta smrti“ – na bicykli, alebo výstup (prevýšenie 300 m) na horu Chalcantaya vysokú 5421 m n. m. , Nocľah v La Paz.

10. Deň

Prehliadka mesta La Paz, návšteva Valle de la Luna (mesačná krajina), cesta späť do Peru, nocľah v Pune.

11. Deň

Celodenný autobusový presun cez pohorie Ánd do mesta Cusco (UNESCO), cestou návšteva chrámu boha Wirakocha v Raqchi – Večer prehliadka mesta Cusco, nocľah v meste Cuzco.

12. Deň

Voľno v Cuscu, možnosť návštevy rôznych miestných múzeí. Fakultatívny 10-hodinový výlet na horu Vinicunku (Dúhová hora)

13. Deň 

Posvätné údolie Inkov. Návšteva pôvodnej inkskej dediny Chinchero. Návšteva Moray (Inkská univerzita), návšteva inkských soľných baní. Večer cesta vlakom a nocľah v Aguas Calientes pod Machu Picchu. (mestečko bolo nedavno premenované na Machu Picchu pueblo)

14. Deň

MACHU PICCHU (UNESCO), stratené mesto Inkov. Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. (fakultatívny výlet na horu Huayna Picchu). Vstávame skoro ráno aby sme boli medzi prvými. Poobede vlak do Ollantaytambo a autobus do Cusca. Nocľah v Cuscu.

15. Deň

CUSCO – štyri pamiatky - bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Pevnosť Pucapucara. Popoludní let do Limy. Večer návšteva Parku fontán (zapísané v guinessovej knihe rekordov). Nocľah v Lime.

16. Deň 

Moderná Lima, nákup suvenírov a podvečer cesta do Európy.

17. Deň

Príchod do Európy, plní zážitkov.

V cene je letenka do Limy a späť do 1100, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava po Peru (mikrobusom + jeden dlhý presun diaľkovým autobusom + vlak do Machu Picchu a miestny let Cusco – Lima), sprievodca, miestni sprievodcovia, vstup do Machu Picchu.

V cene nie je: Vstupy okrem Machu Picchu. Fakultatívny let nad obrazmi Nasca (110 USD), 3 hodinový výstup na horu Wayna Picchu - je to druhý vstup do areálu Machu Picchu (50 Eur), fakultatívny výlet na dúhovú horu 8h (50 USD), Cesta smrti na bicykli Yungas 10h (90 USD), výstup na horu Chalcantaya (5400 mnm) 5h pri La Paz (50 USD) a jedlo okrem raňajok, cestovné poistenie.

Prales:

Pre väčších dobrodruhov je možnosť predlžiť si výlet o cestu z Cuzca do pralesa: štyri dní a tri noci v pralesných bungalovoch s plnou penziou a program na každý deň.
Cena za 300 eur/osoba plus letenka do Limy (približne 75 USD). 

 

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top