Travel

O zájazde:

Patagónia a Rapa Nui 2023

Aby táto cesta bola jednou z najzaujímavejších destinácií sveta, spojili sme ju s cestou na Veľkonočný ostrov. Navštívime Patagóniu a Ohňovú zem v Argentíne a v Čile. Ako veľké plus môžete počítať s Argentínskym steakhousom.  Argentínčania si myslia, že normálna porcia mäsa na večeru je pol kila a to sme ešte nerozprávali o čilských a argentínskych vínach. Vydáme sa smerom k južnému pólu až k mestu Ushuaia, ktorému sa hovorí „Koniec sveta“. Z tohto bodu sa ľudia naloďujú na cestu do Antarktídy. Počas cesty uvidíme tri pamiatky UNESCO v dvoch krajinách. Budeme lietať medzi juhoamerickými mestami, aj sa plaviť. Bude nám zima a prefúkne nás silný vietor, ale tiež sa okúpeme na ikonickej pláži. To bude nezabudnuteľné.

Program:

1. deň (16.11.2023) Letíme z Viedne cez Madrid do Santiago de Chile, hlavného mesta Čile. Prídeme na druhý deň ráno.

2. a 3. deň   Návšteva mesta Santiago de Chile. Uvidíme známy palác „La moneda“, ktorý dal bombardovať Pinochet. Na druhý deň máme celodenný výlet do Valapariaso (UNESCO), najväčšieho prístavu v Čile, neskôr navštívime Viňa del Mar, najkrajšie letovisko v Čile a v latinskej Amerike známe tým, že sa tu koná najväčší hudobný festival latinskej Ameriky. Dve noci v Santiago de Čile.  

4. – 7. deň – Rapa Nui (UNESCO) – Veľkonočný ostrov.

Veľkonočný ostrov je jedným z najzaujímavejších miest sveta. Je tu cítiť obrovskú energiu takmer zmiznutej kultúry. Menej ako 5000 Rapa Nui - obyvateľov Veľkonočného ostrova bojuje aby nezanikli oni sami, ani ich kultúra  a chránili odkaz svojich predkov. Rapa Nui veria, že v obrovských sochách Mohai sa uchovajú duše ich predkov.

19.11. Ráno letíme viac ako päť hodín zo Santiago de Čile. Ubytujeme sa, pôjdeme na obed a ideme oddychovať na jednu z najznámejších pláží sveta: Anakena. Jediná pláž, kde Vás pri kúpaní strážia Mohai.