Travel

O zájazde:

Na našej ceste navštívime štyri krajiny, v ktorých prekvitala mayská civilizácia. V tejto časti sveta sú jedinečné mayské pamiatky, ale cesta nebude len o nich. Počas cesty budeme šnorchlovať pri druhom najväčšom koralovom útese na svete, budeme plávať v jaskyni plnej mayských pozostatkov, plaviť sa po jednom z najkrajších jazier sveta ohraničenom sopkami a množstvom malých mayských dedín, v kaňone, aby sme navštívili garifunské mesto Livingston. Vystúpime na sopku a ubytujeme sa v Antigue, najkrajšom meste v Strednej Amerike. Počas cesty uvidíme šesť pamiatok Unesco v štyroch krajinách.

Program:

1. deň   

Cesta Viedeň/Praha - Cancun v Mexickom Karibiku. Noc v Playa del Carmen.

2. deň

Návšteva Tulúm (UNESCO) – jedinej mayskej pamiatky pri mori. Tulum bol prístav a je postavený tak, aby lode našli prechod cez koralový útes. Navštívime a vykúpeme sa v Cenote, otvorenej jaskyni, ktorá slúžila Mayom ako zásobník vody. Noc v Playa del Carmen.

3. deň

Bacalar, skrytý poklad Mexika. Jazero pri dedine je dlhé 42 km. Jazero je tvorené siedmymi cenotes a mení farbu podľa miesta a dopadu slnka. Budeme sa kúpať a plaviť po ňom. Cez jazero sa v minulosti plavili piráti, aby napadli mestá vo vnútrozemí. Poobede návšteva proti-pirátskej pevnosti. Noc v Bacalar.

4. a 5. deň

Skoro ráno presun lokálnou dopravou do Belize,  jediná krajina strednej Ameriky, kde je oficiálnym jazykom angličtina. Z mesta sa nalodíme a pocestujeme na ostrov Caye Caulkner. Dve noci spíme tu v Karibiku. Druhý deň, okrem kúpania, sa budeme plaviť a šnorchlovať popri druhom najväčšom koralovom útese sveta (UNESCO). Dve noci v Caye Caulkner.

6. deň a 7. deň

Presun loďou naspäť na kontinent. Neskôr návšteva mesta Belize a presun do mesta San Ignacio v srdci mayskej oblasti. Návšteva mayskej pamiatky Xunantunich. Druhy deň voľno, ale s ponukou troch fakultatívnych výletov. Cena od 80 USD. Dve noci v meste San Ignacio

  1. Návšteva mayského podsvetia v jaskyni Achtum Tunichil Muknal. Celodenná návšteva, malý treking po pralese, kde sa brodíme v rieke, v jaskyni plávame a lezieme do veľkej siene, ktorú používali Mayovia na obrady a kde sú doteraz pôvodné kostry a keramika.

  1. Plavba na člne po mayskej jaskyni hlboko v pralese.
  2. Návšteva najväčšej mayskej pamiatky Belize – Caracol.

 

8. deň.

Ranný odchod do Guatemaly, prechod cez hranice a návšteva Tikalu (UNESCO). Jednej z najväčších a najkrajších mayských pamiatok. Tikal je často v Top 10 najkrajších pamiatkach sveta podľa rôznych cestovateľských portálov. Noc vo Flores.

9. deň

Ráno presun do mesta Rio Dulce, kde sa ubytujeme a nalodíme, aby sme videli garifunské mesto Livingston. Garifuni sú etnikum, ktoré vzniklo miešaním karibských indiánov s africkými otrokmi, ktorí ušli svojim otrokárom. Majú farebnú kultúru a známu kuchyňu. Plavba po rieke ku guatemalskému Karibiku je sama o sebe zážitkom. Noc v Rio Dulce

10. deň

Návšteva Quirigua (UNESCO), druhá mayská pamiatka, kde sú najväčšie stĺpy Mayov. Navšteva čierneho Krista v Esquipula, najväčšie putnické miesto Strednej Ameriky. Noc v Esquipula.

11. deň

Dnes ideme na krátku návštevu do Hondurasu. Prejdeme cez hranice a ideme pozrieť najdôležitejšiu mayskú pamiatku Copan (UNESCO). Mayovia každé určité obdobie prekryli svoje pyramídy a postavili nové. V Copane uvidíme ako vyzerá prekrytá pyramída. Noc v Esquipula.

12. 13. a 14. Deň

Cesta do hlavného mesta Guatemala a jeho návšteva. Večer príchod do najkrajšieho mesta Strednej Ameriky: Antigua (UNESCO) bolo pôvodne hlavné mesto Guatemaly, no kvôli sopečnej činnosti a zemetraseniam bolo neskôr postavené terajšie hlavné mesto.

Na druhy deň navštívime mesto Antigua a poobede vystúpime na sopku (trojhodinový treking). Ak bude sopka aktívna, počkáme na západ slnka, aby sme videli prírodný ohňostroj.

Na tretí deň navštívime jazero Atitlan, srdce mayskej kultúry v súčasnosti. Malé mayské dediny na brehu jazera, obrovské sopky okolo.

Tri noci v Antigua.

15. deň a 16.deň

Cesta z Guatemaly a príchod do Európy na druhý deň.

Cena: 2890 eur. V cene je letenka do Mexika a späť z Guatemaly do 1000 eur, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava vlastným mikrobusom, plavby loďou podľa programu, vylety, sprievodca, miestni sprievodcovia.

V cene nie je: Jedlo okrem raňajok, vstupy na pamiatky a cestovné poistenie 

Príplatok za jednoposteľovú izbu je 400 eur.

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top