Travel
Termín:
14.03.2023 - 26.03.2023
Cena:
3 990 €

O zájazde:

Naša cesta povedie na miesta pre mnohých z nás známe len z dokumentárnych filmov a z rozprávania. Obletíme polovicu Zemegule, aby sme sa dostali do polynézskej časti USA – na miesta s neopakovateľnou prírodou – súostrovie Havajské ostrovy. Navštívime tri z ostrovov -  Oahu, Big Island, Maui. Čaká na nás Pearl Harbor, UNESCO Hawaiʻi Volcanoes National Park, môžeme nazrieť do filmových ateliérov filmov ako Jurasik Park, vykúpať sa na známej pláži Waikiki, vystúpiť na vyše  4000 m vysoké sopky, obdivovať krásnu prírodu, hľadať žeravú lávu a tiež zažiť pokojné chvíle pozorovaním morskej hladiny v očakávaní fontány vydýchnutej veľrybou.

1. Deň Odlet smer Havaj (s prestupmi), 

2. Deň Prílet do Honolulu na ostrov Oahu.

3. Deň Návšteva Pearl Harbor – útok Japonska na tento americký prístav vtiahol USA do II svetovej vojny. Toto miesto sa stalo často navštevovaným pamätníkom, navštívime vojenskú ponorku USS Bowfin, memorial  Arizona - potopenú loď, vojenskú loď Missouri, na ktorej Japonsko podpísalo kapituláciu, Múzeum pacifického letectva - hangár s vojenskými stíhačkami, na ktorom je vidno strely z japonského útoku. Večer strávime prechádzkou po pláži Waikiki.

4. Deň CITY TOUR. 

5.  Deň Let na Big Island, najväčší ostrov súostrovia Hawaii. Po prílete: Akaka Falls Loop Trail, prvá prechádzka havajskou prírodou k výhliadke na vodopády. Hawaii Tropical Botanical Garden, miestna botanická záhrada , ktorá nás ohúri veľkosťou rastlín a množstvom orchideí. 

6.  Deň  Hawaii Volcanoes National Park – návšteva UNESCO pamiatky, návštevnícke centrum, lávový tunel, lávové polia a nový život na nich, stopy dávnej civilizácie Pu'u LOA na ostrove. Kúpanie na miestnej pláži (možno si zaplávame s veľkou  korytnačkou)

7.  Deň Západné pobrežie ostrova (Pu'uhonua o Honaunau National Historical Park), najjužnejší bod USA - Hawaii Kalae south, nočný Hawaii Volcanoes National Park.

8.  Deň  Hawaii Volcanoes National Park -  Lava Tour. Buďte pripravení na akékoľvek počasie, pribaľte si dostatok vody, slnečné okuliare, pršiplášť, chráňte sa pred silným slnkom, obujte si uzavreté turistické topánky, pretože nás čaká dobrodružná pešia cesta Narodným parkom dlhá 8 až 16 kilometrov po vytvrdnutej láve k miestu, kde sa práve nachádza čerstvá láva raziaca si cestu k oceánu. Potom prímestská pláž – kúpanie. Alebo fakultatívne sopka Mauna Loa.

9. Deň  Ostrov MAUI: Návšteva Heleakala - masívneho štítového vulkánu, ktorý zaberá viac ako 75 % rozlohy ostrova Maui. Pozorovanie veľrýb a západu slnka z pláže.

10. Deň Jazda do mesta Hana po Hana Highway dlhej 52 míl, čo je asi 85,5 km s 620 zákrutami a viac než 50 mostami, ktorých väčšina má šírku len jedného auta,  je jednou zo známych atrakcií pri návšteve ostrova Maui. Prales s krásnymi vyhliadkami na oceán, dúha, botanické parky, trek k vodopádom.

11. Deň Západné Maui, pozorovanie veľrýb loďou, alebo návšteva susedných ostrovov Lanai alebo Molokai, kúpanie, šnorchlovanie.

12. Deň let do EU

13. Deň prílet do EU

Cena: 3990 eur –   Minimálny počet účastníkov 5.

V cene je spiatočná letenka na Havaj, letenky medzi ostrovmi, ubytovanie v dvojposteľových izbách, cestná doprava – taxíky alebo prenajaté autá, sprievodca.

V cene nie je: Vstupy, Fakultatívne výlety: sopka Mauna Loa na Big Island , prelet helikoptérou nad Volcanoes National Park od 300 €,  pozorovanie veľrýb 80 € a  jedlo, cestovné poistenie, batožina pri vnútroštátnych letoch a resort fees (niektoré americké hotely začali učtovať hosťom poplatky na využivanie služieb priamo na mieste), nič čo nie je súčasťou programu, cestovné poistenie.

Príplatok za jednoposteľovú izbu 800 €

 

 

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top