Travel
Termín:
15.02.2019 - 01.03.2019
Cena:
3 100 €

O zájazde:

Naša prvá cesta v Novom roku 2019 povedie na miesta pre mnohých nás známe len z dokumentárnych filmov a z rozprávania, obletíme polovicu Zemegule, aby sme sa dostali do polynézskej časti USA – na miesta s neopakovateľnou prírodou – Havajské ostrovy. Navštívime Pearl Harbor, UNESCO Hawaiʻi Volcanoes National Park,  pozrieme si filmové ateliéry filmov ako Jurasik Park, vykúpeme sa na známej pláži Waikiki, vystúpime na vyše  4000 m vysoké sopky, budeme obdivovať krásnu prírodu, hľadať žeravú lávu a zažijeme pokojné chvíle pozorovaním morskej hladiny v očakávaní fontány vydýchnutej veľrybou.

1. Deň 15.2. odlet z Viedne na Havaj s dvoma prestupmi, 

2. Deň 16.2. Prilet do Honolulu ostrov Oahu  (prílet neskoro večer)

3. Deň (2. na Oahu) 17.2.Vstup Pearl Harbor – útok Japonska na tento americký prístav vtiahol USA do II svetovej vojny. Miesto sa stalo často navštevovaným pamätníkom, navštívime vojenskú ponorku USS Bowfin, zvyšky zbombardovaného krížnika Arizona, vojenskú loď Missouri, na ktorej Japonsko podpísalo svoju kapituláciu, Múzeum pacifického letectva - hangár s  vojenskými stíhačkami, na ktorom je vidno strely z japonského útoku. Večer strávime prechádzkou po pláži Waikiki.

4.  Deň (3.Oahu/let na Hawaii) 18.2. let na Ostrov HAWAII:  Najväčší ostrov Island Hawaii mesto HILO: 18.2. – 22.2. Let Honolulu, Oahu (HNL) to Hilo, Hawaii (ITO). Po prílete: Akaka Falls Loop Trail, prvá prechádzka havajskou prírodou k výhliadke na vodopády.  Hawaii Tropical Botanical Garden, miestna botanická záhrada , ktorá nás ohúri veľkosťou rastlín a množstvom orchideí. 

5.  Deň 19.2. (2. Hawaii)  Hawaii Volcanoes National Park – návšteva UNESCO pamiatky, návštevnícke centrum, lávový tunel, lávové polia a nový život na nich, stopy dávnej civilizácie Pu'u LOA na ostrove. Kúpanie na miestnej pláži (možno si zaplávame s veľkou  korytnačkou)

6.  Deň 20.2. (3. Hawaii) sopka Mauna Loa a západne pobrežie ostrova (Pu'uhonua o Honaunau National Historical Park), najjužnejší bod USA - Hawaii Kalae south, nočný Hawaii Volcanoes National Park

 7.  Deň 21.2. (4. Hawaii)  Hawaii Volcanoes National Park -  Lava Tour. Buďte pripravení na akékoľvek počasie, pribaľte si dostatok vody, slnečné okuliare, pršiplášť, chráňte sa pred silným slnkom, obujte si uzavreté turistické topánky,  pretože nás čaká dobrodružná pešia cesta Narodným parkom, dlhá 8 až 16 kilometrov po vytvrdnutej láve k miestu, kde sa práve nachádza čerstvá láva raziaca si cestu k oceánu. Potom prímestská pláž – kúpanie.

8. Deň 22.2. (5. Hawaii/let na 1.Maui)  Ostrov MAUI:  prílet – Kahului, alebo -  Kapalua. Návšteva Heleakala - masívneho štítového vulkán, ktorý zaberá viac ako 75 % rozlohy  ostrova Maui.  Pozorovanie veľrýb a západu slnka z pláže.

9. Deň 23.2. (2.Maui)  jazda do mesta Hana po Hana Highway – dlhej 52 míl, čo je  asi 85,5 km s 620 zákrutami a viac než 50 mostami, ktorých väčšina má šírku len jedného auta,  je jednou zo známych atrakcií pri návšteve ostrova Maui. Prales s krásnymi vyhliadkami na oceán, dúha, botanické parky, vodopády, kúpanie sa na čiernej a červenej pláži.

10. Deň 24.2. (3.Maui) Voľný deň na Maui,  fakultatívne pozorovanie veľrýb loďou, alebo návšteva  susedných ostrovov Lanai, alebo Molokai , kúpanie, šnorchlovanie.

11. Deň 25.2. (4.Maui/let späť na ostrov Oahu). Diamond Head spiaca sopka – vojenská základňa - múzeum, Historické mesto - socha kráľa Kamehameha, kráľovský palác Iolani, budova parlamentu, Aloha Tower. Večera v čínskej štvrti.

12.  Deň 26.2. (2.Oahu) Kualoa Ranch je súkromná prírodná rezervácia s 4,000 ha s aktívnym hospodárstvom, na ktorom už ôsma generácia rodiny doktora Gerritta Judda a množstvo dobrovoľníkov udržiava rovnováhu medzi pôvodným životom a turistickým ruchom a  chová viac než 600 kusov dobytka, 120 koní a 200 oviec. Vzdialená je len 40 km od Honolulu. Kualoa bolo miestom natáčania vyše 70 filmov od roku 1950, ako Jumanji, Jurský park, Pearl Hjarbor, Godzila.  Pooludní voľno (pláž, múzeá)

13. Deň 27.2. (3.Oahu) Voľno. Fakultatívny program v Polynézskom centre  na severe Oahu, je tu osem dedín, každá približuje jednu polynézsku kultúru. Pri návšteve spoznáte rôzne kultúry, ich históriu, zvyky, tance, jedlo. Program vrcholí tanečným gala programom.

14. Deň 23.1. (4.Oahu) let do EU

15. Deň 23.1.  prílet do EU

 

Cena: 3100 eur –   Minimálny počet účastníkov 7.

V cene je spiatočná letenka na Havaj, letenky medzi ostrovmi , vstupy do Národných parkov podľa programu, ubytovanie v dvojposteľových izbách, cestná doprava – taxíky alebo prenajaté autá, sprievodca, všetky vstupy podľa programu

V cene nie je: Fakultatívne výlety: prelet helikoptérou nad Volcanoes National Park od 300 €,  program v program v Polynézskom centre 100€, pozorovanie veľrýb 80 € a jedlo, cestovné poistenie,  batožina nad 15 kg pri vnútroštátnych letoch, nič čo nie je súčasťou programu.

Príplatok za jednoposteľovú izbu 750 €

Platby:

1500   € - rezervačná platba pri zápise.

1000 € - do 31.12.2018

600 € do 15.1.2019

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top