Travel
Termín:
19.08.2023 - 01.09.2023
Cena:
2 190 €

O zájazde:

Pripravili sme pre Vás cestu, počas ktorej navštívime všetkých päť pamiatok vyhlásených UNESCO ako pamiatky ľudstva v Ekvádore. Cesta bude mať dve možnosti vyvrcholenia, obe sú fantastické: 5 dní na ostrovoch Galapágy s bohatým programom, alebo výstup na horu Chimborazo (6263 m n m), táto hora vďaka tomu, že sa nachádza na rovníku je najvzdelanejším bodom od stredu zeme. Náš program je postavený tak, aby sme mali pohodlnú aklimatizáciu.  

 

Deň 1

Prílet do Guayaquil, najväčšieho mesta v Ekvádore. Transfer do hotela. Nocľah: Guayaquil.

Deň 2

Dopoludnia prehliadka mesta, po promenáde popri rieke Guayas a cesta lanovkou ponad rieku. Neskôr presun vlastným mikrobusom do mesta Cuenca - UNESCO, najkrajšieho mesta Ekvádoru. Nocľah: Cuenca (2539m n m).

Deň 3

Deň začíname prehliadkou po meste Cuenca. Následne navštívime archeologický park Ingapirka -  najväčší komplex, ktorý Inkovia postavili v Ekvádore a tiež časť inkskej cesty Qhapac Ňam - UNESCO. Nocľah: Cuenca (2539m n m).

Deň 4

Z Cuenca sa presunieme do národného Parku Sangay – UNESCO. Je to miesto v Ekvádore s najväčšou diverzitou a tiež územie medveďa okuliarnatého a tapíra. Neskôr cesta do mesta Riobamba. Nocľah: Riobamba (2750m n m).  

Deň 5

Dnes navštívime obidve turistické chaty pod Chimborazo. Prvá je Chata Hermanos Carriel (4850m n m). Náš mikrobus nás nechá na parkovisku a odtiaľ budeme kráčať 950 metrov, aby sme pokorili magickú hranicu 5000 m n m a dali si čaj na chate Whymper (5040m n m) po tejto fantastickej skúsenosti pôjdeme do mesta Baňos (1840m n m). Nocľah v Baňos

Deň 6

Zaslúžime si deň oddychu. Názov Baňos znamená kúpele, dnes budete mať možnosť sa kúpať v teplých bazénoch, ísť na masáž a iné procedúry do kúpeľov, alebo ísť na turistiku po okolí.    . Tento deň večer navštívime aj vodopády Pailón del Diablo. Nocľah v Baňos

Deň 7

Návšteva jazera Qilotoa (3914m n m). Jazero sa vytvorilo v kráteri sopky a je to jednzm z najkrajších miest Ekvádoru. Pôjdeme skoro ráno, pôjdeme pomaličky až k vode (približne 45 min), kde strávime nejaký čas a potom naspäť (2 až 3 hodiny), alebo na mulici (približne 1 hodina). Po návšteve jazera pôjdeme do Quita.

Deň 8

Quito bolo prvé mesto zapísané ako pamiatka UNESCO. Prehliadka mesta, návšteva „Stredu (polovice)  sveta“ a výlet lanovkou do výšky 4100 metrov, kde budeme pozorovať Quito z výšky a budeme mať možnosť sa prechádzať nad 4000 metrov m. Nocľah v Quito.

Deň 9 – 13 - Galapágy – 5 dni a 4 noci.

Navštívime ostrovy Santa Cruz a Isabella, budeme sa pohybovať okolo rovníka.

1. Deň prílet okolo obeda na ostrov Baltra, loďou na ostrov Santa Cruz, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.

2. Deň skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.

3. Deň celodenný výlet loďou na Tuneles, viackrát oceňovaný ako najlepší vylet na Galapagoch, Sú to lávové formácie: snorklovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka sula modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.

4. Deň ráno návrat loďou na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangovníkov na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.

5. Deň. Presun na letisko a let do Guayaquilu kde prestúpime na Lietadlo do Európy

 

Deň 14

Prílet domov.

 

Deň 9 – 14 - Chimborazo – 7 dni a 6 noci.

1 deň: Výstup na horu Rucu Pichinchu (4696 m n m), 6 až 7 hodín. Nebudeme používať lanovku.

2. a 3 deň: Výstup na horu Illiniza norte (5126 m n m),  6 až 8 hodín. Nocľah 3x v Quito.

4. deň: pôjdeme na parkovisko pod Cotopaxi (4600 m n m) odtiaľto pôjdeme na Chatu José Ribas (4800 m n m) približne 50 minút. Neskôr sa presunieme do Riobamba. V Súčasnosti nie je možný výstup na Cotopaxi.

5. a 6. deň: Poobede pôjdeme z Riobamba na Chatu Whymper, kde budeme mať ľahkú večeru a potom oddychovať. O pól noci štartujeme našu cestu a ráno budeme stáť na najvzdialenejšom bode od stredu zeme. Nocľah 3x v Riobambe 

 

Deň 15 a 16

Transfer z Riobamba na letisko na let do Európy, na druhý deň prílet domov.

 

 

 

Cena Galapagy: 2190 eur –   Minimálny počet účastníkov 6.

V cene je: letenka z Quita na Galapágy a naspäť do Guayaquil, ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava, sprievodca, miestni sprievodcovia, všetky vstupy.

V cene nie je: letenka do Ekvádoru (v lete 1200 – 1600 eur),  vstup do Národného Parku Galapágy 120 USD, fakultatívne výlety a jedlo okrem raňajok, cestovné a storno poistenie, sprepitné.

Príplatok za jednoposteľovú izbu 390 €

Cena Chimborazo: 2690 eur –   Minimálny počet účastníkov 4.

V cene je: ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, doprava, sprievodca, miestni sprievodcovia, horský sprievodcovia, všetky vstupy. (Pre Chimborazo dvaja ľudia pôjdu s jedným sprievodcom. Príplatok za sólo sprievodcu je 300 eur).

V cene nie je: letenka do Ekvádoru (v lete 1200 – 1600 eur),  jedlo okrem raňajok, cestovné a storno poistenie, sprepitné.

Príplatok za jednoposteľovú izbu 390 €.

altname
Carlos Sotelo býva na Slovensku už viac ako 30 rokov. Sprevádza po Slovensku španielsky hovoriacich turistov a už viac ako 10 rokov sprevádza Slovákov po krajinách Latinskej Ameriky.
Noticias
04.01.18
Eslovaquia celebró 25 años de independencia
El primero de enero del 2018 Eslovaquia se conmemoró 25 años de la separación…
22.12.17
Curso de eslovaco en internet
En la página de radio Eslovaquía internacional puede encontrar un pequeño curso…
17.12.17
Nuevos destinos con aerolinea de bajo coste desde Brno
La aerolínea rumana Blue Air anuncia que empezará a volar desde la ciudad de…
Blog
¿Dónde comprar productos latinoamericanos en Bratislava?
Bueno no hay muchas posibilidades pero conocemos estos tres lugares:
Peaje en Eslovaquia
Desde el año 2016 en Eslovaquia los peajes se pagan por medio de viñetas…
Top